PR
13:00, 1 листопада 2023 р.
Два селища, один ЦНАП і жодної обідньої перерви: напружені адміністративні будні місцевого ЦНАПу Черкаської СТГ
PR
Черкаська селищна територіальна громада (СТГ), що належить до Дніпропетровської області, має населення чисельністю 10492 особи. Селища міського типу цієї громади стали прихистком для багатьох внутрішньо переміщених осіб. Смт Черкаське налічує 140 сімей переселенців, що загалом складаються з 265 осіб, а смт Гвардійське — 155 сімей, що мають у своєму складі 296 осіб.
«Внутрішньо переміщені особи можуть звернутися у відділ ЦНАПу для взяття на облік, отримання довідки, оформлення допомоги на проживання, матеріальної допомоги від Черкаської територіальної громади, встановлення статусу інваліда внаслідок війни й отримання посвідчення, встановлення статусу багатодітної, малозабезпеченої сім’ї, матері-одиначки тощо, — наголошує на створених спеціально для ВПО послугах начальниця відділу ЦНАП Вікторія Дяченко-Швецова. — Надання всіх перелічених послуг стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Від надійних партнерів наш ЦНАП отримав безліч сучасної техніки: клавіатури, маршрутизатори, багатофункціональні пристрої, смартфони, вебкамери, картридери, навушники, безперебійники, монітори, багатофункціональні принтери. Тож процес взаємодії з відвідувачами пришвидшився в кілька разів».
Формування пакета документів для отримання субсидій і компенсацій, надання матеріальної допомоги найбільш вразливим верствам населення та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — найпопулярніші на сьогодні соціальні послуги, які пропонує місцевим жителям відділ Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Черкаської селищної ради. Також селищний ЦНАП, за даними його керівництва, активно надає низку адміністративних послуг, як-от: реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання жителів і видача витягів із реєстру територіальної громади. Додатково установа може надавати й послуги житлово-комунального напряму: дозволи на рекламу, торгівлю, вирубування зелених насаджень тощо.
За період із 24 лютого 2022 року й до сьогодні перелік послуг ЦНАП значно розширився внаслідок внесення змін до програми підтримки сімей учасників бойових дій і впровадження соціального захисту випускників закладів загальної середньої освіти Черкаської селищної ради, які позбавлені батьківського піклування. Вагомими нововведеннями, зокрема, стали комплексний сервіс «Я — Ветеран».
Серед загальної сукупності послуг селищного ЦНАПу найбільший попит на сьогодні мають саме соціальні послуги, а також послуги органу місцевого самоврядування: надання матеріальної допомоги у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, хворобою заявника, членів його сім’ї або дією в Україні воєнного стану. Також одними з найактуальніших видів допомоги, за словами адміністраторів ЦНАП, залишаються:
- реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання жителів громади;
- видача витягів із реєстру територіальної громади;
- встановлення статусу й отримання посвідчення інваліда внаслідок війни, посвідчення багатодітної сім’ї або члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці України.
Графік роботи ЦНАПу в період війни залишається незмінним. Тільки під час повітряної тривоги персонал, що складається з восьми висококваліфікованих фахівців, вимушено не приймає громадян, адже всі прямують до укриття. «У середньому відділ ЦНАПу обробляє на місяць приблизно 660 звернень: у смт Гвардійському 435 і в смт Черкаському 235, — наводить статистичні дані Вікторія Дяченко-Швецова. ЦНАП у Черкаській територіальній громаді розпочав роботу 1 лютого 2023 року». На випадок повторення ситуації з профілактичними відключеннями світла на території Черкаської СТГ місцевий ЦНАП забезпечили генератором.
За словами представників установи, громада має величезну проблему: бракує належного приміщення для відділу ЦНАПу, а також землі комунальної власності для зведення нової будівлі. Відповідна рада ухвалила рішення про надання відділу ЦНАПу приміщення в адміністративній будівлі Гвардійського старостинського округу, але вона не відповідає сучасним вимогам безбар’єрності, не пристосована для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Тож на 2023–2024 роки селищна рада запланувала капітальний ремонт будівлі й облаштування прилеглої території.
«Дніпропетровська обласна військова адміністрація безперервно координує діяльність і забезпечує методичний супровід органів місцевого самоврядування, які створили або прагнуть створити місцевий ЦНАП, — пояснює професійні обов’язки представників Дніпропетровської ОВА Юлія Кримчак, заступниця директора одного з департаментів. — Так, ми постійно збираємо інформацію від територіальних громад, щоб дізнаватися про їх нагальні потреби й організовувати належне функціонування місцевих ЦНАПів.».
Підвищення рівня надання адміністративних послуг жителям Дніпропетровщини стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, отриманій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що забезпечив технічну й експертну допомогу в оснащенні ЦНАПів об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:22
Вчора
15:50
21 листопада
13:51
21 листопада
ТОП новини
live comments feed...