13:35, 14 вересня 2020 р.
Переможне турне Миколаївського розпису: На міжнародному конкурсі у Болгарії діти з Новомосковщини здобули золото
Чергове переможне турне Миколаївського розпису: діти з гуртка "Джерело": Вікторія Бершадська, Данило Журавель, Євгеній Клименко, Аліса Кравченко, Віталій Михайлович здобули золото Міжнародного багатожанрового мистецького онлайн-конкурсу, який проходив в Болгарії.
Про це розповіла вчитель Миколаївської загальноосвітньої школи, керівник гуртка Миколаївського декоративного розпису «Джерело», автор розробки уроків для дітей з оволодіння названим самобутнім мистецтвом Лідія Клименко.
Змагалися гуртківці з Новомосковщини у молодшій віковій категорії – початківці.
Гурток «Джерело» працює на базі комунального закладу освіти "Миколаївське навчально-виховне об'єднання "Заклад загальної середньої освіти-заклад дошкільної освіти" (опорний заклад) Новомосковської районної ради Дніпропетровської області (село Миколаївка).
«Миколаївський розпис мандрує! Чекаємо на нагороди: дипломи, медалі, сувеніри. А ще: вирушаємо в нову подорож - отримали запрошення у Францію!», - прокоментувала керівник гуртка подію та розповіла про подальші плани.
Міжнародне журі конкурсу, що відбувся – представники Франції, Болгарії, Німеччини, Польщі, США, Австрії:
Тетяна Тассін (Франція) - президент Association Vivre l'Instant Present, м. Версаль, Франція;
Міла Пендичева (Болгарія) - голова асоціації "Обзор Арт" та фестивальної Фондації "Морско Конче", м. Плевен;
Валентина Шніткер (Німеччина) - педагог вищої категорії, психолог, сертифікований арт-терапевт, автор і керівник міжнародного проекту "Софія-шлях до мудрості і самопізнання", керівник Міжнародної школи мудрості «Софія», м. Бремен;
Надія Мороз-Ольшанська (Польща) - режисер масових видовищ, президент управління Фундації Масових Видовищ (Польща), директор Міжнародного фестивалю українського театру "Схід-Захід", докторантка Академії Ігнаціанум , м.Краків;
Анна Красовська (США) - хореограф-постановник, викладач сучасної хореографії, м.Нью-Йорк
Расим Алієв (Австрія) - викладач з класу духових інструментів, м. Відень.
Нагадаємо, Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше й описали цей вид мистецтва саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси.
Фото керівника гуртка Лідії Клименко.
Ольга Кібарова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
03:51
Вчора
10:54
2 січня
10:16
2 січня
live comments feed...