
12:16, Вчора
Чи реально на Дніпропетровщині добувати рідкоземельні метали
Сьогодні у всіх на слуху наші рідкоземельні елементи, які розрекламував на весь світ Дональд Трамп. Коштують вони мільярди доларів. Про можливість добувати редкоземи на Дніпропетровщині розповість «Наше місто».
Рідкоземельними металами називають групу з 17 елементів, до якої входять скандій, ітрій і лантаноїди (лантан, церій, празеодим, неодим, прометій, самарій, європій, гадоліній, тербій, диспрозій, гольмій, ербій, тулій, іттербій, лютецій).
Назва їх говорить сама за себе: вони дійсно рідко зустрічаються в земній корі. Ці елементи справді цінні, оскільки широко застосовуються в електроніці, оборонній промисловості та альтернативній енергетиці.
Західні аналітики оцінили українські рідкоземи в мільярди доларів. Відомо, що близько 70% з цінних елементів знаходяться в Донецькій, Дніпропетровській і Луганській областях. До перспектив їхнього реального видобутку дніпровські геологи ставляться зі стриманим оптимізмом.

Чи реально добувати рідкоземельні елементи на Дніпропетровщині
Фото автора
– Значно більші запаси рідкоземельних елементів на Донеччині, – стверджує доктор геологічних наук Сергій Шевченко. – Це Азовське, Мазурівське, Петрово-Гнутівське родовища. На жаль, ці території зараз окуповані. Є рідкоземи і в нашому регіоні. Наприклад, у Жовтих Водах, на ділянці з урановою рудою є скандій. Чи реально розробляти наші родовища? Так, але необхідно, щоб інвестор оцінив реальні витрати. Крім самого підприємства з видобутку, потрібно поруч побудувати збагачувальну фабрику, щоб не возити руду далеко. Тобто інвестиції мають бути розраховані на довгострокову перспективу в 10-15, а то й у 20 років.
Чи знайдеться такий інвестор, поки що незрозуміло, оскільки є більш доступні рідкоземи.
– У Китаї цінні рідкісноземельні елементи містяться не в скельних, а в осадових породах, у глинах, і видобувати їх набагато легше, – зазначає завідувач кафедри загальної та структурної геології.

Чи реально добувати рідкоземельні елементи на Дніпропетровщині
Фахівець підкреслив, що про багатство наших надр було відомо давно, але технології видобутку цінних металів не було. Нині ж, коли триває війна з рф, видобуток того ж скандію чи лантану потребуватиме ще більших зусиль. Але справа ця аж ніяк не безнадійна!
Раніше ми писали про те,що у Дніпрі масово розквітли білі та рожеві магнолії.
Інформує nashemisto.dp.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:01
Вчора
04:26
4 квітня
02:36
4 квітня
ТОП новини
live comments feed...