
07:47, Сьогодні
СЕО “Метінвесту”-Основні пріоритети на шляху до ЄС — відмова від бюрократії та модернізація інфраструктури
Риженков підкреслив, що інфраструктура лежить в основі економіки, а тому її треба оновити.
Основні пріоритети на шляху євроінтеграції України — відновлення фізичної інфраструктури, переосмислення регуляторної політики, особливо в природних монополіях, участь міжнародних фінансових інституцій у відбудові країни та застосування інновацій. Таку думку висловив генеральний директор Групи “Метінвест” Юрій Риженков на бізнес-саміті "ЄС — Україна: On the Road to URC2025", що пройшов у Брюсселі.
Риженков узяв участь у панелі "Відбудова України та реіндустріалізація Європи: спільне економічне майбутнє". До обговорення долучилися перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум, представники ЄІБ і BGK, генерального директорату Єврокомісії з питань мобільності та транспорту (DG MOVE) та міжнародної технологічної компанії Indra Sistemas.
За словами гендиректора Метінвесту, компанія очікує на початок відновлення країни та планує брати в ньому участь, зокрема в інфраструктурних проєктах, адже інфраструктура лежить в основі економіки. Тому важливо не просто відновити її, а зробити кращою та сучаснішою.
Водночас змін потребує не лише фізична, а й правова інфраструктура, особливо регуляція діяльності природних монополій, підкреслив Риженков.
"Бізнесу потрібна передбачуваність і прозорість. І це те, що ми маємо переосмислити в Україні на шляху до членства в Євросоюзі. Це має велике значення як для великого, так і для малого бізнесу. Ми маємо використати таку можливість, щоб оновити, перебудувати українську регуляторну систему. Потрібно позбутися бюрократії та запровадити нове прозоре регулювання там, де це потрібно для бізнесу. І, на мою думку, це є абсолютним пріоритетом у процесі вступу до Євросоюзу", — наголосив він.
Крім того, велику роль відіграє фінансова структура, яку пропонують міжнародні фінансові установи.
Як відомо, компанія “Метінвест” Ріната Ахметова заплатила до бюджету 20 млрд грн податків у 2024 році. Це на 36% більше, ніж у 2023 році. Також з 24 лютого 2022 року “Метінвест”, з урахуванням спільних підприємств, витратив на капітальні інвестиції в Україні понад 30 млрд грн — це другий показник у державі.
Інформує zn.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:15
10 квітня
ТОП новини
live comments feed...